Lajme

 • Kina thotë se nuk do të minave Antarctica, por lë të kuptohet se në "zhvillimin paqësor të burimeve"
  Ora Post: Maj-23-2017

  Kina kërkoi për të larguar shqetësimet rreth ambicieve të saj në minerale të pasura Antarktidë të hënën, me një zyrtar duke thënë se Pekini nuk ka plane për të filluar minierave në kontinentin e gjerë. Aktivitetet e zgjeruar të Kinës në rajonet polare është një pikë fokale si Pekini pret takimin vjetor të T Antarktik ... Lexo më shumë »

 • Argjentinë për të kaluar ligjin e ri minerar këtë javë
  Kohës së postimit: Maj-10-2017

  Autoritetet argjentinase, lojtarët e industrisë dhe sindikatat pritet të nënshkruajnë këtë javë një marrëveshje të shumëpritur minierave federal që bashkon legjislacionit ekzistues në të gjithë vendin, si pjesë e përpjekjeve të vazhdueshme për të kërcejnë-filluar investimet në këtë sektor. Kombi, dikur një i preferuar i investitorëve të minierave, ha ... Lexo më shumë »

 • Është nisje! China-ndërtuar avioni merr në qiell
  Ora Post: Maj-05-2017

  Shumëpritur Aeroplani i Kinës pasagjerëve homegrown C919 heq off në fluturimin e saj të parë në Shanghai Pudong Aeroporti Ndërkombëtar të premten. Rreth 3,000 njerëz dëshmuar moment historik e debutimit të dy motor, avion vetme-rresht së. Projekti C919 është lansuar në vitin 2006. Dy ju ... Lexo më shumë »

 • SA shqyrtim akt minierave tërheq 131 parashtresa nga fermerët, minatorët dhe grupet e industrisë
  Ora Post: Maj-02-2017

  Pronarëve dhe kompanitë eksplorimit janë në mesin e 131 grupeve për të paraqitur parashtresa argumentuar rastin e tyre mbi shqyrtimin aktual të aktit Jugut Australisë minierave. Një zëdhënës i Burimeve Minerare dhe Ministri i Energjisë Tom Koutsantonis tha se "një herë parashtresat konsolidohen" ata do të bëhen publike, por ... Lexo më shumë »

 • Legjislacioni Minierave: shumë, tepër vonë
  Ora Post: Apr-27-2017

  Ndryshimet gjatë kontestuara me legjislacionin aktual minerar janë duke u bërë gjithnjë e më bogged poshtë në gabimet e procedurës dhe në minutën e fundit shtesa që do të hapë ato për sfidë kushtetuese. Edhe në qoftë se Akti Mineral & Petroleum Resources Development (MPRDA) Amendamenti Bill është miratuar nga ... Lexo më shumë »

 • Moderne Minierave dhe Teknologjisë Java Nis në Sudbury
  Ora Post: Apr-26-2017

  Në një kohë kur industria minerare është duke kaluar nëpër një ndryshim det në teknologji dhe inovacion, ajo kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme që të angazhohen të rinjtë dhe të edukojë ata në lidhje me mundësitë në dispozicion në sektorin. Ky ishte mesazhi të përbashkët më 21 prill gjatë dreke vjetor të biznesit me shkelm off Mode ... Lexo më shumë »

 • oficerët e policisë italiane ecin rreh në Murin e Madh
  Ora Post: Apr-25-2017

  Tetë policë kinezë do të shkojnë në patrullë në Itali në fillim të qershorit për të ndihmuar homologët e tyre italianë të mbrojtur turistët kineze, tha një zyrtar i lartë i policisë të hënën. Oficerët, përzgjedhur në mbarë vendin dhe të aftë në italisht, do të patrullojnë pika piktoreske në Romë, Milano, Firence dhe Napoli për të ... Lexo më shumë »

 • Gunnedah njeriu fiton NSW Mining Award Rinj Achiever
  Ora Post: Apr-20-2017

  Gunnedah e Murray O'Keefe është "chuffed" pasi u zgjodh për të marrë Mining Çmimin achiever të rinjtë NSW. Këshilltari Gunnedah Shire dhe punonjës Whitehaven qymyrit është shpallur si fitues në Minierave Industrisë NSW dhe furnizuesit 'Awards në NSW Parlamentit Shtëpinë më parë këtë muaj. Një nga dy ... Lexo më shumë »

 • Australia miraton Rio Tinto është $ 2.45bn shitjen e minierave të thëngjillit të Yancoal
  Ora Post: Apr-14-2017

  Autoritetet australiane kanë dhënë Yancoal (ASX: yal), degë e Kinës Yanzhou Minierave të qymyrit, dritën e gjelbër për të shkuar përpara me të planifikuar 2450000000 $ blerjen e saj të Rio Tinto-së (ASX, LON: RIO) aktivet e qymyrit termike në Luginën Hunter. Bordi Shqyrtues i Investimeve të Huaja miratoi marrëveshjen, ... Lexo më shumë »

 • Fiore Exploration për të nisur fushatën e shpimit në Kili
  Ora Post: Apr-14-2017

    Fiore Exploration CEO, Tim Warman, shpalli fillimin e fushatës shpimit në projektin e kompanisë ari Pampas El Peñón në Kili, i cili mbulon tokën në të njëjtin mjedis gjeologjike si anije imi El Peñón Yámana-së. Warman foli MINING.com muajin e kaluar në 2017 prosp ... Lexo më shumë »

WhatsApp Online Chat !