AH Metal rreshtuar slurry Pump

AH Metal rreshtuar slurry Pump

Përshkrim i shkurtër:

Hyrje Lloji AH, HH, pompa M janë konsolit, horizontale, pompa centrifugale slurry. Ata janë të dizajnuara për trajtimin e slurry gërryes ose gërryes në metalurgjik, miniera, qymyr, energjia, materiale dhe departamentet e tjera industriale etj AH (R) ndërtimin, HH janë quajtur edhe pompat e rëndë slurry detyrë, janë përdorur për të transportuar të fortë dendësi të lartë gërryes ose densitet të ulët të lartë kreu slurry. Nën presionin e lejueshme, pompat e këtij lloji mund të jetë i instaluar në seri multistage. Lloji i HH pu ...


 • FOB Çmimi: US $ 1200-5500 / Copë
 • Mini. Order: 1 copë
 • Furnizimi Kapaciteti: 5000 copë në vit
 • Term Pagesa :: L / C, T / T, D / P, Western Union, Money Gram
 • Port: Tianjin
 • Certifikata: ISO9001, SGS, CE
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Prezantimi

  Lloji AH, pompa HH, M janë konsolit, horizontale, pompa centrifugale slurry. Ata janë të dizajnuara për trajtimin e slurry gërryes ose gërryes në metalurgjik, miniera, qymyr, energjia, materiale dhe departamentet e tjera ndërtesë industriale etj

  AH (R), HH janë quajtur edhe pompat e rëndë slurry detyrë, janë përdorur për të transportuar të fortë dendësi gërryes të lartë apo të ulët densitet të lartë kokë slurry. Nën presionin e lejueshme, pompat e këtij lloji mund të jetë i instaluar në seri multistage. HH lloj pompë është përdorur kryesisht për transport densitet të ulët kokën lartë apo të ulët të densitetit të lartë gërryes slurry të lartë kokë.

  M (R) është një lloj mesme detyrë slurry pompë, përdoret për të transportuar madhësinë mirë grimcave dhe llaçi densitet mesit.

  Astar dhe shtytës i AH (R) dhe M modelit (R) mund të jetë i ndryshueshëm dhe material mund të jetë ose metalike anti-gërryes ose gome, por materiali i astar dhe shtytës i modelit HH vetëm mund të jetë version metalike. Gome pjesët materiale lagësht janë përdorur kryesisht për transportin e slurry cila përmban gjobë, jo të mprehtë madhësisë së grimcave.

  Vulat bosht për llojin AH (R), M (R) dhe HH pompa mund të birësohet e vulës gjëndër, vulën embrioni dhe vulë mekanike. Shkarkimi mund të jetë i pozicionuar në intervale prej 45 gradë me kërkesë dhe të orientuar në çdo tetë pozicionet që i përshtaten instalimet dhe aplikimet. 

  Përparësi të
  1. dega shkarkimi mund të jetë pozicionuar në intervale 45 gradë. 
  2. replaceability mirë i komponentëve me pompë origjinale. 
  Metalike 3. veshin-rezistente dhe të shërbimit të gjatë jetës kohë. 
  4. Me axial madhe dhe radiale kapacitet vlerësim të ngarkesës, 
  5. drejtimi Shkarkimi mund të instalohet në intervale prej 45 gradë, si kërkesë dhe të orientuar në çdo tetë pozicionet që i përshtaten aplikimet. 
  6. Suit kusht të ndryshme të punës.
  7. aplikim të gjerë, efikasitet të lartë dhe të lehtë për të ruajtur. 
  8. opsione gjerë për shtytës. 
  9. Duke Perdorimi montimit yndyre lubrifikimi. 

  Grafik Përzgjedhja dhe Performance

  Model Pump       Lejueshme Max. Fuqia
  (kW)
    Clear Water Performance 
     Q KapacitetiKokë
  H (m)
        Shpejtësi n (r / min)       Max.Eff.
  (%)
  NPSH (m)Shtytës. Dia. (Mm)
     m 3/ h       l / s     
  1.5 / 1 B -AH1512,6-28,83,5-86-681200-3800402-4152
  2 / 1.5 B -AH1532,4-729-206-581200-3200453,5-8184
  3/2 C - AH3039,6-86,411-2412-641300-2700554-6214
  4/3 C - AH3086,4-19824-559-521000-2200714-6245
  4/3 D - AH6086,4-19824-559-521000-2200714-6245
  6/4 D - AH60162-36045-10012-56800-1550655-8365
  6/4 E - AH120162-36045-10012-56800-1550655-8365
  8/6 E - AH120360-828100-23010-61500-1140722-9510
  8/6 R - AH300360-828100-23010-61500-1140722-9510
  10/8 ST -AH560612-1368170-38011-61400-850714-10686
  12/10 ST - AH560936-1980260-5507-68300-800826762
  14/12 ST - AH5601260-2772350-77013-63300-600773-10965
  16/14 TU - AH12001368-3060380-85011-63250-550794-101067
  20/18 TU - AH12002520-5400700-150013-57200-400855-101370
  1.5 / 1 B -AH (R)1510,8-25,23-77-521400-3400352-4152
  2 / 1.5 B - AH (R)1525,2-547-155,5-411000-2600502,5-5178
  3/2 C - AH (R)3036-75,610-2113-391300-2100552-4213
  4/3 C - AH (R)3079,2-18022-505-34,5800-1800593-5245
  4/3 D - AH (R)6079,2-18022-505-34,5800-1800593-5245
  6/4 D - AH (R)60144-32440-9012-45800-1350653-5365
  6/4 E - AH (R)120144-32440-9012-45800-1350653-5365
  8/6 E - AH (R)120324-72090-2007-49400-1000655-10510
  8/6 R - AH (R)300324-72090-2007-49400-1000655-10510
  10/8 ST - AH (R)560540-1188150-33012-50400-750754-12686
  12/10 ST -AH (R)560720-1620200-4507-45300-650802,5-7,5762
  14/12 ST - AH (R)5601152-2520320-70013-44300-500793-8965
  16/14 TU - AH (R)12001224-2754340-7659-43250-450823-81067
  20/18 TU - AH (R)12002268-4860630-135011-46200-350822-81372
  10/8 E - M120540-1440150-40014-60600-1000734-10549
  10/8 R - M300540-1440150-40014-60600-1000734-10549
  1.5 / 1 C -HH3016,2-34,24,5-9,525-921400-2200202-5,5330
  3/2 D -HH6068,4-136,819-3825-87850-1400473-7,5457
  4/3 E -HH120126-25235-7012-97600-1400502-5508
  6/4 F - HH260324-72090-20030-118600-1000643-8711
  8/6 S - HH560468-1008130-28020-94500-1000654-12711
  Vërejtje:
  1. varg Kapaciteti rekomanduar: 50% Q'≤Q≤110% Q "(Q 'i përshtatshëm për kapacitet në pikën më të lartë të efikasitetit).
  2. NPSH: përshtatshme për pikë Q rekomanduar me shpejtësi të lartë

  38a0b923

  ndërtim

  AH pompat slurry lloj kanë organet pompë që përbëhen nga zëvendësueshme oxhaku metalike veshin-rezistente ose veshin-rezistente veshje gome, dhe impellers mund të zbatohen edhe materiale metalike veshin-rezistente ose veshin-rezistente materiale gome. HH Pompat llojin slurry zbatohen vetëm materiale metalike veshin-rezistente, si trupat e tyre pompë dhe helika. 

  2

  Aplikimi
  AH seri slurry pompë është përdorur gjerësisht në metalurgji, minierave, përpunimit të mineraleve, pastrimi, dewatering, trajtimit të ujit, larje qymyr, mulli, ushqim ciklon, tailing, fuqinë, materiale ndërtimi ... etj. vende të ndryshme industriale. Pompa tona quhen emra të ndryshëm për detyra të ndryshme të punës: përpunimi Mineral pompë, Mill shkarkimin slurry pompë, pompë përforcues, Feeding pompë, tailing pompë, pompë Transfer Thickner underflow pompë, De-lotim pompë ekran, pompë presion, Koncentrat pompë ...

   


 • Previous:
 • Next: