Rreth nesh - pompë Sand, gropë Pump, zhavorri Pump Prodhuesi

Rreth nesh

8bc8a0e6JP Metal & Equipment Co, Ltd, themeluar në vitin 2006, është një i madh profesional të teknologjisë së lartë prodhues të pompë industriale të angazhuar në kërkime dhe eksport pompë slurry, veshin dhe materiale korrozioni rezistente dhe përpunimit OEM. JP grup pompë mbulon më shumë se 40.000 metra katror, ​​kapitali i regjistruar është 18 milionë juan. Gjatë viteve me forcë të fortë dhe konceptit njerëz të orientuar, ne thithin një numër të madh të menaxhimit të cilësisë së lartë dhe talentet teknike. stafi ekzistues është më shumë se 220 persona, prej të cilëve 30% janë teknik. Përveç kësaj, JP pompë është emëruar si markë provinciale avancuar famshme dhe ndërmarrje shkencore dhe teknologjike risi. ISO9001 Zbatuar: 2008 sistemit të menaxhimit të cilësisë, JP pompë u nderua me titullin e Hebei kursimit të energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit ndërmarrje. Me zgjerimin e vazhdueshëm të shkallës, kompania jonë ka bërë më e madhe slurry pompë të furnizimit me bazë në të njëjtën industri në Shijiazhuang.

JP pompë ka shumë vite përvojë praktike në zhvillimin dhe zbatimin e pompë slurry. Bazuar në futjen dhe thithjen e teknologjisë së përparuar të huaj, seri produkt i performancës të përsosur dhe mbulimi është formuar. Aktualisht, produktet kryesore përfshijnë seri pompë slurry, pompë FGD inxhinieri veçantë, pompë zhavorrit, pompë pastrimi, pompë shkumë, pompë kimike dhe zhvilluar rishtazi gome UP. Qindra modele, përdorur gjerësisht në miniera, metalurgji, qymyr larje, të energjisë elektrike, desulfurization gripit të gazit, pastrimi, inxhinieri ujit, naftës dhe industria kimike, administrata komunale, mbrojtjen e mjedisit, trajtimin e ujërave të zeza dhe industri të tjera.

Zona jonë e prodhimit mbulon një sipërfaqe prej 24.000 metra katror, ​​kapaciteti total i prodhimit të një prodhim vjetor është 10.000 njësi (vendos), dhe prodhimi vjetor i të gjitha llojeve të aktrime aliazh të lartë të kromit është 2000 Zona e prodhimit Tons.The është e ndarë në pesë rrethe një fushë dhe dy qendra, përkatësisht hedhjes myk, trajtimi i ngrohjes, machining gjobë, trillojnë saldim dhe kuvendit shtresë prej pesë zonat e prodhimit; pjesë këmbimi përfunduar; Analiza e cilësisë dhe eksperimenti me ujë. Materiali kryesor i produkteve: A05, A49, A33, A51 dhe të tjerë të lartë të kromit të hedhura të bardhë hekuri.

Zhvillimi i projektimit të produktit dhe përgatitjen e procesit miraton CFD dhe CAPP teknologji. Saktësia Testi i zakoneve të stacionit të presionit të lartë të testit është deri në saktësi të nivelit ISO9906, duke mbështetur një shumëllojshmëri të pajisjeve të lartë saktësi testimin, instrumente analitike dhe hedh kështu on.All miratojë fenolike dhe i derdhur. Ndërkohë me qëllim të përmirësimit të cilësisë së sistemit slurry pompë, pompë JP prezanton teknologji të re e hedh humbur shkumë. Duke përdorur këtë teknikë, sipërfaqe vrazhdësi i hedh mund të arrijnë Ra3.2 për 12.5μm; madhësia hedh mund të arrijnë CT7 në 9; lejimi machining për një periudhë maksimale është 1.5 për 2mm. Hedh nuk ka flash, burr dhe projekt, i cili garanton materialet dhe pamjen e pjesëve slurry pompë. E pajisur me 1 ton, 2 ton, 5 ton furre frekuencave të ndërmjetme, ne mund të prodhojë 8-10 ton hedh një herë kohë. Punëtoria trajtimi i ngrohjes pajis me dy 20 kub rezistenca tipit furre trajtimit të ngrohjes. Shumica e mjeteve makine CNC janë në punëtori machining, dhe ka 4.2M dhe 4.5M torno vertikale dhe më shumë se 20 mjete njësi makine. Përveç kësaj, ka shumë lloje të ndryshme të pajisjeve hoisting, prerjen e metalit dhe pajisjeve të saldimit, nivelit shtytës pajisje tuning, pajisjet e derdhur, Sandblasting lustrim pajisje për të siguruar kapacitetin e prodhimit.

JP pompë zbaton plotësisht sistemin e menaxhimit ISO9001 dhe vëzhgon procesin e inspektimit. të dhënat e inspektimit të cilësisë janë në dispozicion në të gjitha proceset e prodhimit. instrumentet profesionale përfshijnë spektromatës, analyzer metallographic, detektor krisje, makinë mekanike provë (tendosje, ndikimi, ngurtësinë), flowmeter magnetike, matës presioni, ammeter, metër dridhje, metër zhurmës, kurbë hidraulike eksperimental të programeve profesionale. zbulimin Perfect garanton cilësinë e pajisjeve për të siguruar që çdo pompa dhe pjesë janë plotësisht në përputhje me kërkesat.

JP pompë është përhapur në të gjithë tregun e brendshëm në Kinë mbi 30 provinca dhe komuna. Gjithashtu është përdorur me sukses në 20 vende në globale stafit parë ka linjë të ketë përvojë profesionale për të siguruar shërbimin për konsumatorët. Para-shitjes shërbimi: kombinuar me kushtet aktuale të punës, ne mund të ofrojë shërbime këshilluese dhe planin më të arsyeshme të projektimit. Në shitjen e shërbimeve: në shërbim të klientëve, ne ofrojme inspektimit, mbikëqyrjen dhe modifikimin e planit të projektimit. Pas shitjes shërbimi: Ne ofrojmë shërbime të plotë, duke përfshirë instalimin dhe komisioneve të pajisjeve, trajnimin e personelit, furnizimi me pjesë këmbimi dhe shërbime të tjera.

 Zhvillimin e ndërmarrjeve Koncepti :

                                                         Për ndërmarrjet: njerëz të orientuar

                                                         Për produktet: si të ngurta si shkëmbinj

                                                         Për tregun: risi efikas

                                                         Për konsumatorin: në vazhdimësi

JP pompë ka qenë respektimi integritetin, risi, efikasitetin, frymën e bashkëpunimit dhe "të krijojë vlera për konsumatorët" filozofia e biznesit. miq të mirëpritur për të vizituar fabrikën dhe do të shikojnë përpara për të punuar me ju për të krijuar një të ardhme më të mirë.

 

 

 


WhatsApp Online Chat !