AH Метал Наредени со кашеста маса пумпа

AH Метал Наредени со кашеста маса пумпа

Краток опис:

Вовед Тип на AH г.г., М пумпи се конзолни, хоризонтална високопритисна центрифугална пумпа со кашеста маса. Тие се дизајнирани за ракување со абразивни или корозивни кашеста маса во металургијата, рударството, јаглен, електрична енергија, градежен материјал и други индустриски сектори итн AH (R), г.г. се викаат исто така тешки кашеста маса пумпи должност, се користи за транспорт на силна абразивни висока густина или ниска густина на високо главата кашеста маса. Под дозволен притисок пумпи од овој тип, исто така, може да се инсталира во повеќестепена серија. тип г.г. pu ...


 • ФОБ Цена: US $ 1200-5500 / парче
 • Мини. Цел: 1 Парче
 • Снабдување капацитет: 5000 парчиња годишно
 • Рок на плаќање :: L / C, T / T, D / P, Western Union, пари Грам
 • Порт: Тијанџин
 • Сертификат: ISO9001, SGS, CE
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вовед

  Вид AH г.г., М пумпи се конзолни, хоризонтална високопритисна центрифугална пумпа со кашеста маса. Тие се дизајнирани за ракување со абразивни или корозивни кашеста маса во металургијата, рударството, јаглен, електрична енергија, градежен материјал и други индустриски сектори итн

  AH (R), г.г. се викаат исто така тешки кашеста маса пумпи должност, се користи за транспорт на силна абразивни висока густина или ниска густина високо главата кашеста маса. Под дозволен притисок пумпи од овој тип, исто така, може да се инсталира во повеќестепена серија. HH тип на пумпа е главно се користат за транспорт, со мала густина високо главата или со висока густина на ниско абразивни високо главата кашеста маса.

  М (R) е вид на средината кашеста маса пумпа должност, се користи за транспорт на ред на големина на честички и кашеста маса средната густина.

  На лагер и работно коло на AH (R) и М (R) модел може да биде променлив и материјал може да биде или анти-абразивни метал или гума, но материјалот на лагер и коло на HH модел само може да се метал верзија. Гума материјал влажни делови се главно се користи за транспорт на млеко кое содржи фини, големината не-остри честички.

  запечатува вратило за видот AH (R), M (R) и HH пумпи може да се adoptable на печат жлезда, expeller печат и механичка заптивка. Празнење може да биде поставен на растојание од 45 степени по барање и да се ориентирани било осум позиции за да одговараат на инсталации и апликации. 

  Предности
  1. Ослободување од гранка може да биде поставен на растојание од 45 степени. 
  2. Добар replaceability на компоненти со оригиналниот пумпа. 
  3. Носете отпорни на метал и долг живот на времето. 
  4. Со поголема аксијален и радијален капацитет оптоварување, 
  5. Ослободување насока може да се инсталира во интервали од 45 степени, како барање и да се ориентирани било осум позиции за да одговараат на апликации. 
  6. одговараат на различни работна состојба.
  7. Широка примена, висока ефикасност и лесен за одржување. 
  8. Широк опции за коло. 
  9. Имајќи употреба собранието маст за подмачкување. 

  Графикон избор и ефикасност

  пумпа Модел       Дозволена Макс. Моќност
  (kW)
    Отстрани изведба Вода 
     капацитет QРаководител
  H (m)
        Брзина N (R / мин)       Max.Eff.
  (%)
  NPSH (m)Коло. Кол. (Mm)
     m 3/ h       l / s     
  1.5 / 1 B -AH1512,6-28,83.5-86-681200-3800402-4152
  2 / 1.5 B -AH1532,4-729-206-581200-3200453.5-8184
  3/2 C - AH3039,6-86,411-2412-641300-2700554-6214
  4/3 C - AH3086,4-19824-559-521000-2200714-6245
  4/3 D - AH6086,4-19824-559-521000-2200714-6245
  6/4 D - AH60162-36045-10012-56800-1550655-8365
  6/4 E - AH120162-36045-10012-56800-1550655-8365
  8/6 E - AH120360-828100-23010-61500-1140722-9510
  8/6 R - AH300360-828100-23010-61500-1140722-9510
  10/8 ST -AH560612-1368170-38011-61400-850714-10686
  12/10 ST - AH560936-1980260-5507-68300-800826762
  14/12 ST - AH5601260-2772350-77013-63300-600773-10965
  16/14 ТУ - AH12001368-3060380-85011-63250-550794-101067
  20/18 ТУ - AH12002520-5400700-150013-57200-400855-101370
  1.5 / 1 B -AH (R)1510,8-25,23-77-521400-3400352-4152
  2 / 1.5 B - AH (R)1525,2-547-155,5-411000-2600502,5-5178
  3/2 C - AH (R)3036-75,610-2113-391300-2100552-4213
  4/3 C - AH (R)3079,2-18022-505-34,5800-1800593-5245
  4/3 D - AH (R)6079,2-18022-505-34,5800-1800593-5245
  6/4 D - AH (R)60144-32440-9012-45800-1350653-5365
  6/4 E - ах (R)120144-32440-9012-45800-1350653-5365
  8/6 E - ах (R)120324-72090-2007-49400-1000655-10510
  8/6 R - AH (R)300324-72090-2007-49400-1000655-10510
  10/8 ST - AH (R)560540-1188150-33012-50400-750754-12686
  12/10 ST -AH (R)560720-1620200-4507-45300-650802,5-7,5762
  14/12 ST - AH (R)5601152-2520320-70013-44300-500793-8965
  16/14 ТУ - AH (R)12001224-2754340-7659-43250-450823-81067
  20/18 ТУ - AH (R)12002268-4860630-135011-46200-350822-81372
  10/8 Е - M120540-1440150-40014-60600-1000734-10549
  10/8 R - M300540-1440150-40014-60600-1000734-10549
  1.5 / 1 C -HH3016,2-34,24,5-9,525-921400-2200202-5,5330
  3/2 D -HH6068,4-136,819-3825-87850-1400473-7,5457
  4/3 E -HH120126-25235-7012-97600-1400502-5508
  6/4 F - HH260324-72090-20030-118600-1000643-8711
  8/6 S - HH560468-1008130-28020-94500-1000654-12711
  Напомена:
  1. опсег капацитет препорачува: 50% Q'≤Q≤110% q "(Q" Соодветни за капацитет на највисоката точка ефикасност).
  2. NPSH: згодно да се истакне П препорачува на најголема брзина

  38a0b923

  Изградба

  На AH кашеста маса пумпи тип имаат пумпа тела кои се состојат од заменливи носат отпорни на метални облоги или носат отпорни на гумени облоги, и кола може да се примени и отпорни на абење или метални материјали отпорни на абење гумен материјал. Тип кашеста маса пумпи г.г. применуваат само носат отпорни на метални материјали како и нивните пумпа тела и кола. 

  2

  Примена
  AH серија кашеста маса пумпа е широко се користат во металургијата, рударството, минерални суровини, корито, одводнување, третман на вода, јаглен за перење, мелница, циклон храна, tailing, моќ, градежен материјал ... итн. различни индустриски капацитети. Нашите пумпи се нарекуваат со различни имиња за различни работни задачи: Подготовка на минерални суровини пумпа, Мил празнење кашеста маса пумпа, Бустер пумпа, пумпа за вовлекување, Tailing пумпа, пумпа Трансфер Thickner underflow пумпа, одводнување на екранот пумпа, пумпа за притисок, се концентрира пумпа ...

   


 • Претходно:
 • Следно: