Најчесто поставувани прашања - песок пумпа, шахта пумпа, чакал пумпа Производител

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Различни модел има различна цена Ние ќе се избере модел, како на параметрите што ги обезбедуваат. а потоа ние го цитирам и да се направи договор .Значи првиот pls се подготви параметри.

Дали имате минимум цел количество?

Не, немаме минимум цел количество. само понекогаш треба да носат товар на вашата порта, па прво pls проверете задолжен товарни спедитор со вашиот.

Може да ви ОЕМ или ODM?

Да, имаме силен развој тим. Производите може да се направи во согласност со вашите request.you да ми испратите цртање и ние може да го направи тоа, како на.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи извозот, кога required.also преглед цртање и крстот цртање пресек.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да се направи so.we имаат многу делови на залиха, па време на испорака понекогаш не е тешко.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка, Western Union или PayPal:
50% депозит во однапред, 50% биланс против копија на B / L. ние претпочитаат условите за плаќање ТТ .Исто така L / C е во ред.

Што е гаранција на производот?

за некои делови, ние им даде гаранција од една година, но за наквасена делови, обично тоа ќе биде 3-6months .Ова зависи од различни работна состојба

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извозни packaging.we се извезуваат ова за речиси 16 години, па така, не грижете се за пакетот.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. Express е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Сакаат да работат со САД?


КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ