За нас - песок пумпа, шахта пумпа, чакал пумпа Производител

за нас

8bc8a0e6ЈП Метал & Опрема копродукции, Ltd е основана во 2006 година, е голема професионална хај-тек производител на индустриски пумпи вклучени во истражување и извоз на кашеста маса пумпа, абење и корозија материјали и OEM обработка. ЈП пумпа група опфаќа повеќе од 40.000 квадратни метри, регистриран капитал е 18 милиони јуани. Со текот на годините со силна сила и луѓето-ориентирана концепт, ние се апсорбираат голем број на висок квалитет на управување и технички таленти. Постојниот кадар е повеќе од 220 луѓе, од кои 30% се техничар. Покрај тоа, ЈП пумпа е именуван како провинциски напредни познатиот бренд и научни и технолошки иновации претпријатие. Спроведува ISO9001: системот за управување со квалитет на 2008 година, ЈП пумпа бил награден со титула на Хебеј заштеда на енергија и заштита на животната средина претпријатие. Со континуирана експанзија на скалата, нашата компанија стана најголем кашеста маса пумпа база на снабдување во истата индустрија во Shijiazhuang.

ЈП пумпа има долгогодишно практично искуство во развој и примена на кашеста маса пумпа. Врз основа на воведување и апсорбирање на странски напредна технологија, е формирана производ серија на совршена изведба и покриеност. Во моментов, главни производи вклучува серија на кашеста маса пумпа, FGD инженеринг специјална пумпа, чакал пумпа, пумпа корито, пена пумпа, хемиски пумпа и ново развиен СТП гума. Стотици модели, широко се користи во рударството, металургијата, јаглен за перење, електрична енергија, излезните гасови desulfurization, корито, вода инженеринг, нафта и хемиската индустрија, општинска администрација, заштита на животната средина, третман на отпадни води и други индустрии.

Нашето производство подрачје зафаќа површина од 24000 метри квадратни, вкупниот капацитет за производство на годишно производство е 10.000 единици (комплети), а годишното производство на сите видови на висок хром легура кастинг е 2000 tons.The областа на производството е поделена во пет области една област и два центри, имено калап за леење, термичка обработка, фино машинска, гради заварување и монтажа слој на пет производство области; заврши резервни делови; анализа на квалитет и вода експеримент. Главниот материјал на производи: A05, A49, A33, A51 и други високи бели хром леано железо.

Развој на дизајн на производи и подготовка на процесот донесува CFD и CAPP технологија. точноста на тестот на нечистотија висок тест пумпа притисок е до прецизност ISO9906 ниво, поддршка на различни висока прецизност опрема за тестирање, аналитички инструменти и така натаму.Сите кастинг донесе фенолни и калапи. Во меѓувреме, со цел да се подобри квалитетот на системот за кашеста маса пумпа, пумпа ЈП воведува нова технологија на леење изгуби пена. Користење на оваа техника, на површината грубост на кастинг можат да стигнат до Ra3.2 да 12.5μm; големина на кастинг може да достигне CT7 до 9; додаток за обработка за максимум е 1,5 mm до 2mm. Кастинг нема блиц, брус и нацрт, кој ја гарантира материјали и изгледот на кашеста маса пумпа делови. Опремен со 1 тони, 2 тони, 5 тони средно фреквенција печка, може да се произведуваат 8-10 тони кастинг уште време. работилница термичка обработка подготвува со две 20 кубни отпор тип печки термичка обработка. Повеќето од алатите се во ЦПУ машинска работилница, и има 4,2 милиони и 4,5 милиони вертикална струг и повеќе од 20 единици машински алатки. Покрај тоа, постојат различни видови на дигалки опрема, сечење на метал и опрема за заварување, подесување на опрема ниво коло, калапи опрема, sandblasting полирање опрема за да се обезбеди капацитет за производство.

ЈП пумпа целосно ги спроведува ISO9001 систем за управување и ги следи процесот на инспекција. инспекција евиденција за квалитет се достапни во сите процеси на производство. Професионални инструменти вклучуваат спектрометар, металографски анализатор, мааната детектор, механички машина за испитување (вирус, влијание цврстина), магнетна мерач на проток, манометар, ammeter, вибрации метар, метар бучава, хидраулични експериментални крива на професионален софтвер. Совршен за откривање гарантира квалитетот на опрема за да се осигура дека секој пумпи и делови се целосно во согласност со барањата.

ЈП пумпа се шири низ домашниот пазар во Кина повеќе од 30 провинции и општини. Исто така, успешно се користи во 20 земји во глобалната .First линија на персоналот имаат професионално искуство да се обезбедат услуги за клиентите. Пред-продажба на услуги: во комбинација со реалните услови за работа, ние може да обезбеди консултантски услуги и повеќето разумна дизајн план. Во продажба на услуги: клиент-ориентирани, ние обезбеди инспекција, надзор и измена на планот за дизајн. По-продажба на услуги: Ние се обезбеди сеопфатна услуги, вклучувајќи инсталација и пуштање во работа на опремата, обука на персоналот, снабдување со резервни делови и други услуги.

 Концепт за развој на претпријатието :

                                                         За претпријатијата: ориентирани кон луѓето

                                                         На производи: како солидно како карпи

                                                         За пазарот: ефикасни иновации

                                                         За клиентите: постојано

ЈП пумпа е да се почитуваат интегритетот, иновација, ефикасност, духот на соработката и да "создаде вредност за клиенти" бизнис филозофија. добредојде пријатели да ја посети фабриката и со нетрпение очекуваме да работиме со вас за да се создаде подобра иднина.

 

 

 


WhatsApp Online Chat !